Sulmuesi francez nuk është i kënaqur me minutat në dispozicion në skuadrën e 'bluve'

Sulmuesi francez nuk është i kënaqur me minutat në dispozicion në skuadrën e ‘bluve’

Olivier Giroud shprehu pakënaqësinë e tij për situatën që po kalon te Chelsea. 32-vjeçari, i cili nuk po luan rregullisht, deklaroi se ndihet shumë i stresuar kur nuk zbret në fushën e lojës, por mundohet që të mos e tregojë.

Ai u shpreh se nuk është aspak i lumtur që është kthyer në një lojtar stoli, pasi dëshiron të ketë një rol të rëndësishëm në skuadër.

Më besoni, ndihem keq sa herë që nuk luaj, thjeshtë nuk e shfaq”, deklaroi Giroud.

Frustrimin duhet ta mbash brenda, për ta transformuar më pas në energji pozitive kur zbret në fushë.” “Më kanë kontaktuar disa skuadra, por nuk do i tregoj emrat. Prioriteti im mbetet Chelsea. Megjithatë, unë dua të zbavitem, jam 32-vjeç dhe kam fituar Kampionatin Botëror. Dua të tërhiqem nga futbolli i kënaqur”, përfundoi ai.