Ai ka përfaqësuar Maqedoninë në Eurovizion

Loading...

Ai ka përfaqësuar Maqedoninë në Eurovizion

Mbrëmë, rreth orës 23:00 është gjetur i vdekur në automjet në Shkup këngëtari maqedonas Vllatko Ilievski.

33 vjeçari Ilievski është gjetur i vdekur në automjetin të markës “Toyota” në sheshin “Brigada e Tretë Maqedonase.

Në vendin e ngjarjes është kryer hetim nga ana e Prokurorit Publik dhe trupi është dërguar për autopsi. Akoma nuk ka informacione rreth shkaqeve të vdekjes.

Ilievski ishte një prej këngëtarëve më të popullarizuar, ai e  kishte përfaqësuar Maqedoninë në Eurovizion në vitin 2011./21Media