Ndeshja përfundoi me rezultat përfundimar 38:18

Ndeshja përfundoi me rezultat përfundimar 38:18

Sot me fillim nga ora 11:00 në Palestrën “Pallati i Rinisë dhe Sporteve” u zhvillua ndeshja mes Gjeorgjisë dhe Irlandës, në kuadër të garave të hendbollit në U20.

Kjo ndeshje përfundoi me fitoren e Gjeorgjisë me rezultat përfundimtar 38:18 ndaj Irlandës.

Edhe në pjesën e parë Gjeorgjia kishte rezultat dukshëm më të mirë sesa Irlanda, 21:6 për Gjeorgjinë./21Media