Videoja u bë virale

Videoja u bë virale

Uwe Baltner me prejardhje nga Gjermania interpreton covera të këngëve të artistëve të njohur dhe i publikon ato në Instagram. Në mesin e këngëve që interpretoi është edhe “Zemër” e Dhurata Dorës. Ndonëse nuk e njeh gjuhën shqipe, Uwe Baltner e interpreton aq bukur këtë këngë dhe kjo video u bë virale, transmeton rtv21.tv

“Zemër”, nga Dhurata dhe Soolking u publikua në prill të vitit të kaluar. Bashkëpunimi i tyre arriti mbi 384 milionë klikime në YouTube./21Media