Sot po zhvillohet ndeshja e dytë  gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve për femra në hendboll

Sot po zhvillohet ndeshja e dytë  gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve për femra në hendboll

Pas përballjes ndërmjet  CSM Bucurestit dhe Gyor Audi ku ky i fundit doli fitues , aktualisht po përballen Rostov Don me Vardar.

Në pjesën e parë të ndeshjes më e mirë u tregua skuadra Vardar e cila po prinë me rezultat 10: 7.

Fituesi i kësaj ndeshje do të përballet në finale me Gyor Audin nesër në ora 18: 00 ndërsa humbësi do të luftojë me CSM Bucurestin për vendin e tretë nesër në ora 15:15

Ndeshja po transmetohet në RTV 21 plus./21Media