Ambasadori amerikan në Gjermani u emërua nga presidenti Trump

Ambasadori amerikan në Gjermani u emërua nga presidenti Trump

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Trump emëroi ambasadorin amerikan në Gjermani, Richard Grenell si të dërguarin e tij të posaçëm për bisedimet Kosovë – Serbi.

Insititucionet e Kosovës e mirëpritën emërimin e ambasadorit Grenell në dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Nga ana tjetër, presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq tha se ky emërim është befasues për Beogradin./21Media