Ajo fitoi 150 mijë dollarë nga 30 bileta brenda ditës

Ajo fitoi 150 mijë dollarë nga 30 bileta brenda ditës

“Unë pothuajse pata sulm në zemër”, është shprehur e Deborah Broën, një grua nga Richmond, Virginia (Shtetet e Bashkuara) pasi fitoi një një lotari 30 herë brenda një dite dhe mori një çmim prej 150 mijë dollarësh.

Sipas një deklarate nga Virginia Lotteries, më 11 shkurt, gruaja bleu 30 bileta 4 me të njëjtin kombinim me numrat 1-0-3-1, të cilat, fatmirësisht, dolën nga fituesit, përcjell rtv21.tv.

Sipas NBC Neës, në fillim gruaja kishte blerë 20 bileta me numër të njëjtë në një stacion në Chesterfield County, por, sipas asaj që gruaja ka thënë kur ka shkuar për të kërkuar çmimin e lotarisë, gjatë gjithë ditës ai ka parë ” disa herë ato shifra “dhe kishte vendosur të blinte dhjetë më shumë,

Çdo biletë fituese i ka dhënë asaj një çmim prej 5 mijë dollarë kështu që, kur të gjitha biletat rezultuar të fituara ajo kishte arritur shumë 150 mijë dollarë.

Biletat janë shitur në një pompë të benzinës në Chesterfield County. Siç është vërejtur nga Lotaria e Virxhinias, tërheqjet e të cilave mbahen çdo ditë në orën 13:59 dhe në orën 11:00, shanset për përputhjen e katër numrave në rend janë 1 në 10,000, prandaj Deborah Broën ka qenë shumë me fat për të goditur me të gjitha biletat që i kishte blerë./21Media