Në kuadër të Ligës së Kampionëve në hendboll sonte po përballen Dinamo Bucuresti dhe Skjern Handbold

Në kuadër të Ligës së Kampionëve në hendboll sonte po përballen Dinamo Bucuresti dhe Skjern Handbold

Ndeshja po zhvillohet në kuadër të xhiros së shtatë të fazës së grupeve, përkatësisht në grupin C+D.

Pas 30 minutave të para mysafirët nga Danimarka janë në epërsi kundër vendasve të Rumanisë me rezultat 18 me 8, shkruan rtv21.tv.

Pas pushimit të shkurtër do të fillojë edhe pjesa e dytë. Mysafirët kanë pasur një paraqitje shumë të mirë në fazën e grupeve, duke u vendosur në vendin e parë, ndërsa vendasit janë në vendin e fundit me vetëm 1 fitore nga 6 ndeshjet e kaluara./21Media