Haradinaj homazhe para Berishës

Haradinaj homazhe para Berishës

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka nderuar me homazhe atdhetarin Rexhep Berisha.

Nëpërmjet një postimi në Facebook, Haradinaj ka thënë se Berisha do të kujtohet gjithmonë si një burrë i madh, shkruan rtv21.tv

“Do ta kujtojmë gjithmonë Bacën Rexhë si një burrë i madh e plak i urtë, liridashës e atdhetar.

Qoftë i përjetshëm kujtimi për jetën dhe veprën e Bacës Rexhë”, ka shkruar Haradinaj./21Media