Haradinaj: Është mirë që po respektohen afatet kushtetuese për zgjedhje

Haradinaj: Është mirë që po respektohen afatet kushtetuese për zgjedhje

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj e ka mirëpritur vendimin e kryesisë për shpërndarjen e Kuvendit, derisa ka thënë se java e fundit e shtatorit apo java e parë e tetorit mund të jetë data kur do të mbahen zgjedhjet në vend. Këto komente Haradinaj i bëri gjatë një debati me qytetarët e Mitrovicës, ku u diskutua për situatën politike dhe problemet e shumta që kanë banorët e Mitrovicës./21Media