Mustafa: Nuk hyjmë në marrëveshje ku është PDK-ja

Mustafa: Nuk hyjmë në marrëveshje ku është PDK-ja

Kryetari i AAK-së njëherësh kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, i ka dërguar ftesë Lëvizjes Vetëvendosje, koalicionit LAA dhe minoriteteve për mundësinë e lidhjes së koalicioneve pas zgjedhore për formimin e qeverisë së re.

Por, koalicioni LAA  nuk ka vonuar në përgjigje ndaj ftesës së Haradinajt, duke thënë se nuk bashkëpunojnë me koalicionit PAN derisa është pjesë e këtij koalicioni PDK-ja. Ndërkaq, në Vetëvendosje nuk e kanë komentuar ftesën e Haradinajt duke thënë se kryetari i kësaj partie  ka udhëtuar për në Amerikë në një udhëtim zyrtarë./21Media