Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka përgëzuar kombëtaren kosovare në një mbrëmje të mrekullueshme futbolli

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka përgëzuar kombëtaren kosovare në një mbrëmje të mrekullueshme futbolli

Në një postim në faqen e tij zyrtare në Facebook kryeministri shkroi se mbrëmë përfaqësuesja jonë na dhuroi një kënaqësi të jashtëzakonshme.

“Urime Kosovë, urime Dardanë”!, ishin fjalët e kryeministrit, shkruan rtv21.tv.

“Jam me ju në humbje dhe fitore – ta mbajmë lart dhe pastër flamurin e Shtetit tonë.”, ka përfunduar kryeministri në postimin e tij.

Kosova shënoi një fitore të rëndësishme ndaj kombëtares së Letonisë, me rezultat 4 me 3 pas një ndeshje tejet dramatike./21Media