Haradinaj pirti në takim Walkerin

Haradinaj pirti në takim Walkerin

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj nderoi sot me medaljen Skënderbeu, ambasadorin William Walker.

Nderimi i Walker është bërë në përvjetorin e vdekjes së heroit Gjergj Kastriot Skënderbeut.

Haradinaj tha se zhvilloi një bisedë emocionale William Walker, si dhe falënderoi  atë për angazhimin e tij të palodhshëm për të bashkuar diasporën, “në të mirë të vendit dhe për të ngritur çështjen kombëtare.”/21Media