Haradinaj: Objektivi ynë kryesor mbetet integrimi në BE dhe anëtarësimi në NATO

Haradinaj: Objektivi ynë kryesor mbetet integrimi në BE dhe anëtarësimi në NATO

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, po merr  pjesë në Froumimin e Dubrovnikut në Kroaci. Në një panel diskutimi Haradinaj  ka folur rreth transformimit të Forcave të Armatosura të Kosovës në ushtri. Ai  theksoi se vendi ynë po përgatitet për transformimin e FSK-së në forcë të armatosur, sipas standardeve të NATO-s, duke synuar bashkëpunimin me vendet aleate në forcimin e stabilitetit në rajon, Europë dhe në botë./21Media