Ramush Haradinaj njofton për qëndrimin e AAK-së

Ramush Haradinaj njofton për qëndrimin e AAK-së

Aleanca e Kosovës është unik për votimin pro projektligjit për ratifikimin e marrëveshjes për IPA 2018 ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian, ka njoftuar Kryeminstri në detyrë, Ramush Haradinaj.

Po ashtu grupi parlamentar i Aleancës është pro shpërndarjes e Kuvendit të Kosovës për t’ia kthyer mandatin sovranit, njoftoi kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj

Përndryshe, deputetët e AAK-së janë të parët që kanë hy në sallën e Kuvendit ku do të mbahet seanca./21Media