Haradinaj: LDK-ja dhe VV-ja duhet ta shqyrtojnë pozicionit karrshi dialogut

Haradinaj: LDK-ja dhe VV-ja duhet ta shqyrtojnë pozicionit karrshi dialogut

Qeveria e vendit vlerëson se taksa prej 100 për qind e vendosur ndaj prodhimeve të Serbisë nuk ka lidhshmëri me procesin e dialogut me Serbinë. Kryeministri Ramush Haradinaj  ka thënë se nuk do t’i nënshtrohen kërkesës së Serbisë dhe Brukselit për heqjen e taksës. Ai ka thënë se edhe LDK-ja dhe LVV-ja duhet ta fuqizojnë dialogun Kosovë-Serbi, sepse e kanë rolin e tyre në këtë drejtim./21Media