Haradinaj falënderoi Pack dhe Ray

Haradinaj falënderoi Pack dhe Ray

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj priti sot në takim eurodeputeten Doris Pack dhe drejtorin e Fondacionit Konrad Adenauer Stiftung, Johannes Ray. Haradinaj i falënderoi të dy për mbështëetjen dhe për rolin e Berlinit zyrtar në përafrimin e Kosovës dhe rajonit me Bashkimin Europian. Haradinaj po ashtu i dhuroi Pack-ut libirn “Portrete të Skëndërbeut”.

“ Gjithashtu shpreha interesimin e Aleancës për bashkëpunim me Partitë Popullore Europiane (EPP). Në shenjë mirënjohje për kontributin prej dekadash të eurodeputetes Pack për lirinë dhe pavaresinë e Kosovës, pata nderin t’i dhuroja librin “Portrete ke Skëndërbeut”.”, shkroi ndër tjerash Haradinaj në Facebook.

Doris Pack sot u takua edhe me liderin e LDK-së, Isa Mustafa i cili e njoftoi Pack për takimet me VV-në./21Media