Dy takime sot ka kryeministri

Dy takime sot ka kryeministri

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot takon zyrtarë të SHBA-ve dhe Francës.

Në orën 11:00 Haradinaj pret në takim Bruno Questel, përfaqësues zyrtar i Presidentit të Francës, Emmanuel Macron.

Në orën 14:30 Haradinaj pret senatorin amerikan, Ron Johnson.