Pensionohet David Haye

Pensionohet David Haye

David Haye ka njoftuar pensionimin e tij nga boksi pas disfatës së muajit të kaluar nga Tony Bellew.

37-vjeçari ka vendosur t’i japë fund karrierës së tij 32-vjeçare, pas disfatës në raundin e pestë nga Bellew dhe pas dy humbjeve të njëpasnjëshme nga ai.

Në një deklaratë në faqen e tij zyrtare “Sigurisht, do kisha dashur të pensionohem me një fitore ose kampion” ka thënë ai.

“Por, thellë, e di se përpjekja ime më 5 maj 2018 ishte më e mira që kisha për të dhënë. Unë gjithashtu e di se përpjekja e pamundur zbuloi të vërtetën rreth aftësive të mia aktuale në një
arenë botërore të boksit. Zotat e boksit kanë folur. Ata nuk do të më mbrojnë më me shpejtësinë dhe fuqinë e çuditshme që kisha zotëruar. Dhe pa këto dhurata të dhëna nga Perëndia, unë humbas plotësisht përparësitë e e mia “, ka shtuar Haye./21Media