Belgu kërkohet nga skuadra spanjolle

Loading...

Belgu kërkohet nga skuadra spanjolle

Sulmuesi i Chelseas, Eden Hazard është top targeti i skuadrës spanjolle, Barcelona gjatë afatit kalimtarë të verës.

Barcelona deri tani ka siguruar shërbimet e mesfushorit brazilian, Arthur Melo mirëpo kanë dështuar që të transferojnë Antoine Grizmann-in nga Atletico Madrdi dhe dy mesfushorët tjerë Iniesta dhe Paulinho janë larguar nga klubi.

Barcelona dëshiron që të ndërtoj ekip të fortë për sezonin tjetër duke transferuar belgun e Chelseas, Eden Hazard i cili pati përformanca të shkëlqyeshme në Kupën e Botës./21Media