Kante lojtari që i duhet Realit

Kante lojtari që i duhet Realit

Eden Hazard dhe Thibaut Courtois kanë kërkuar nga Real Madridi të transferojnë mesfushorin e Chelsea-it, N’golo Kante.

Sipas dy lojtarëve, mesfushori është pikërisht ajo çka i mungon Realit dhe do ta ndihmonte shumë skuadrën.

Megjithatë, transferimi i lojtarit do të jetë shumë i vështirë sepse Kante është 29 vjet dhe kontrata e tij nuk përfundon deri në vitin 2023./21Media