Kualifikimet për botërorin 2021 në hendboll

Kualifikimet për botërorin 2021 në hendboll

Fillon faza kualifikuese për Botërori Egjipti 2021 në hendboll për meshkuj. Në Benevento të Italisë, kombëtarja jonë do të përballet me Italinë, Rumaninë dhe Gjeorgjinë. Ndeshjet e këtij rrethi Kosova do t’i zhvilloj prej 10 deri me 12 janar. Kundërshtari i parë është Italia./E përgaditi- Tomor Grabovci)./21Media