Në grup me Islandën, Slloveninë, Izraelin dhe Bullgarinë!

Në grup me Islandën, Slloveninë, Izraelin dhe Bullgarinë!

Përfaqësuesja e Kosovës në Hendboll, në grupmoshën – U17 ne konkurrencën e femrave, ka udhëtuar për në Shkup, ku do të jetë pjesë e eliminatoreve në kuadër të divizionit B për Euro 2017!

Turneu zhvillohet gjatë javës së ardhshme, ndërsa ndeshjen e parë Kosova do ta zhvilloi, të hënën, kundër ekipit të Islnadës! Kjo ndeshje fillon prej orës 19.00!/21Media