Lajmet e fundit

Page 1 of 68512345...102030...Last »

Ahmeti (në RTV21): Edhe nëse LAN-i e voton kandidatin e PDK-së, ne jo

Ahmeti (në RTV21): Edhe nëse LAN-i e voton kandidatin e PDK-së, ne jo

“Nuk do të dalim të vetmuar në protestë” Prishtinë, 31 tetor 2014(22.00).- Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti duke folur për ngërcin institucional, në emisionin “Argument Plus” te RTV21 ka thënë se edhe nëse blloku, LDK-AAK-Nisma do ta votonin kandidatin e PDK-së për kryeparlamentarë, atëherë këtë nuk do ta bënte Lëvizja Vetëvendosje. “Edhe ënse LANi vendos që ta votoj dikë prej kandidatëve për LDK-neë,…

Gashi: Protesta s’është rruga e duhur për ta hequr Thaçin nga pushteti (Video)

Gashi: Protesta s’është rruga e duhur për ta hequr Thaçin nga pushteti (Video)

Prishtine, 31 tetor 2014 (20.30).- Anëtari i Këshillit të Përgjithshëm të LDK’së, Arben Gashi, thotë se nuk i përkrah pretendimet e Vetëvendosjes që nëpërmjet protestave të kundërshtojnë veprimet e PDK’së dhe Hashim Thaçit. “Mendoj personalisht se nuk është rruga e duhur protesta sepse kemi instrumente të tjera demokratike mbi bazën e të cilave ne mund të arrijmë qëllimin tonë të ndryshimit…

Kosova gati për ndeshjen e kthimit kundër Rumanisë

Kosova gati për ndeshjen e kthimit kundër Rumanisë

Prishtinë, 31 tetor 2014.- Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll, nesër mbrëma në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve do të luaj ndeshjen e kthimit kundër Rumanisë, në kuadër të takimeve para-kualifikuese për Evropianin 2018. Rumania dy ditë më parë e ka mundur Kosovën në ndeshjen e parë me rezultat 36-24, ndërkohë, përfaqësuesja jonë synon që nesër t’i revanshohet rumunëve. Krerët e përfaqësues sonë, të…

Jahjaga bënë thirrje për punë dhe para kundër kancerit në gji

Jahjaga bënë thirrje për punë dhe para kundër kancerit në gji

Prishtinë, 31 tetor 2014.- Kanceri i gjirit mjekohet, mjafton të zbulohet me kohë. Pra, zbulimi i hershëm, mbijetesë! Është kjo motoja që i mblodhi të gjithë në qendër të kryeqytetit për tu solidarizuar në luftën kundër kancerit, e që as të ftohtit nuk i ndali. Për një orë, zyrtarë të lartë të vendit, shumë qytetarë e edhe shumë gra që i kanë mbijetuar…

Super Majlinda rrëmben Medaljen e Artë në Abu Dhabit

Super Majlinda rrëmben Medaljen e Artë në Abu Dhabit

31 tetor 2014.- Xhudistja jonë ka shkëlqyer në turneun në turneut prestigjioz ‘Grand Slam’ në Abu Dhabit. Krenaria e sportit tonë ka fituar Medaljen e Artë në këtë turne të madh, duke mundur në finalen e madhe rumunen Andreea Chitu. Xhudistja pejanë në këtë turne ka treguar super formë, duke e prezantuar edhe një herë Kosovën në mënyrën më të mirë të mundshme. Xhudistja…

Hoxhaj në Sllovaki, kërkon mbështetje për agjendën integruese

Hoxhaj në Sllovaki, kërkon mbështetje për agjendën integruese

Bratislavë, 31 tetor 2014 - Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, pas vizitës në Beograd ka qëndruar në Sllovaki me ftesë të ministrit të Jashtëm të këtij vendi, Miroslav Lajcak. Hoxhaj ka marrë pjesë në konferencën e përbashkët të ministrave të jashtëm të katër vendeve të Vishegradit dhe të Ballkanit Perëndimor, përfshirë pjesëmarrjen e shefes së…

Haradinaj merr mbështetjen e strukturave të AAK-së për ndërtimin e institucioneve

Haradinaj merr mbështetjen e strukturave të AAK-së për ndërtimin e institucioneve

31 tetor 2014.- Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka marr mbështetjen e plotë të Kryesisë dhe kryetarëve të degëve për të vazhduar angazhimet e tij dhe të koalicionit për ndërtuar institucionet e vendit, konform marrëveshjes së lidhur me LDK-në, Nisman dhe Vetëvendosjen. Këtë mbështetje nga strukturat e partisë, Haradinaj i mori pas një takimi që pati sot me forumin e zgjeruar të…

LAN-i drejt rishikimit të marrëveshjes

LAN-i drejt rishikimit të marrëveshjes

Prishtinë, 31.10.2014.- Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka paralajmëruar nisjen e konsultimeve përbrenda partisë së tij dhe koalicionit pas zgjedhor në lidhje me tejkalimin e krizës politike rreth formimit të institucioneve të reja. Çështje kryesore e konsultimeve, pritet të jetë marrëveshja që ai kishte lidhur më 10 qershor me liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj…

Përmbyllet “Java për të drejtat e viktimave të krimit”

Përmbyllet “Java për të drejtat e viktimave të krimit”

31 tetor 2014.- Ka përfunduar të premten në Ferizaj fushata pesëditore “Java për të drejtat e viktimave të krimit”, me një tubim në të cilin edhe njëherë është thënë se kjo fushatë ka pasur karakter sensibilizues lidhur me të drejtat e viktimave të krimit. U tha se fushat ka nisur të hënën në Prishtinë dhe se për gjatë tri ditëve është zhvilluar…

​Standardet e reja të miellit, drafti final ‘në dorë’ të Kosovës

​Standardet e reja të miellit, drafti final ‘në dorë’ të Kosovës

Tiranë, 31 tetor 2014.- Shqipëria do të konsultohet me Kosovën para se të vendos përfundimisht për standardet e reja të cilësisë dhe sigurisë së miellit dhe grurit. Përderisa Shqipëria pranon se pjesën më të madhe të importit e ka nga Kosova. Kjo do të thotë se standardet e miellit të përfolura deri më tani në kufirin 9 % (niveli i proteinave) mund…

Page 1 of 68512345...102030...Last »