Sport

Page 1 of 83312345...102030...Last »

Federata e Hendbollit e përgëzon KOK-un

Federata e Hendbollit e përgëzon KOK-un

22 tetor 2014(21.20).- Federata e Hendbollit e Kosovës permes nje kumtese per media, ka uruar Komitetin Olimpik te Kosovës per këtë sukses të jashtëzakonshëm. “Shprehim uratat për të gjithë sportdashësit dhe Insitucionet tona për këtë arritje. Na vie mirë që pas pranimit të FHK-së me të gjitha te drejtat, për sportin kosovar u hap edhe njëportë e madhe e suksesit, pranimi i…

Real Madrid ia tregon vendin Liverpoolit, Kasami gol kundër Juvës

Real Madrid ia tregon vendin Liverpoolit, Kasami gol kundër Juvës

22 tetor 2014(23.00).- Real Madrid ia ka treguar vendin Liverpoolit, duke e mposhtur të mërkurën mbrëma midis “Anfieldit” me rezultat 0-3, në kuadër të Grupit B të Ligës së Kampionëve. Skuadra e Carlo Ancelottit edhe në duel me “Reds” ka treguar super formën që po kalon. Super ylli portugez Cristiano Ronaldo hapi llogarinë në këtë ndeshje duke kaluar ekipin madrilen në epërsi pas…

Presidentja e quan të mrekullueshëm pranimin në KON

Presidentja e quan të mrekullueshëm pranimin në KON

22 tetor 2014.- Pas urimit të Kryeministrit në Largim Hashim Thaçi, pranimin e Kosovës në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar e ka uruar edhe Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga. Ajo, e ka quajtur të mrekullueshëm lajmin për pranimin e Kosovës në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar. “Lajm i mrekullueshëm dhe moment i rëndësishëm për gjeneratën e re të sportistëve kosovarë! Urime Kosovë dhe atletët tanë i…

Thaçi uron sportistët: U realizua ëndrra e gjeneratave të tëra

Thaçi uron sportistët: U realizua ëndrra e gjeneratave të tëra

22 tetor 2014.- Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar gjithë sportistët e Kosovës për pranimin e Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK), në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar (KON). Kosova tashmë është anëtare e Komitetit Olimpik Ndërkombëtar. Thaçi përmes profilit të tij në Facebook, ka thënë se pranimi Komitetit Olimpik të Kosovës në KON, i hap dyert për pjesëmarrje të Kosovës në Olimpiada dhe për…

Sigal Prishtina “shkel” Mornarin, shkëlqen Berisha

Sigal Prishtina “shkel” Mornarin, shkëlqen Berisha

22 tetor 2014.- Sigal Prishtina ka fituar ndeshjen e dytë në Ligën Ballkanike, pasi që të mërkurën në Tivare mundi Mornarin me rezultat 80-87. Basketbollistët e Sigal Prishtinës edhe në duel me Mornarin kanë treguar lojë mjaft të mirë, duke dominuar në parket dhe në rezultat. “Bardhekaltrit” pjesën e parë e mbyllen me gjashtë pikë epërsi (18-24). Edhe në periudhën e dytë, ishte…

Zyrtare: Kosova pranohet në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar

Zyrtare: Kosova pranohet në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar

22 tetor 2014.- Vjen lajmi i shumë pritur. Kosova edhe zyrtarisht është pranuar në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar. Ky lajm është konfirmuar nga Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Memli Krasniqi. “Me kënaqësinë më të madhe dhe me gëzim e emocione te papërshkrueshëm, kam nderin të ju njoftoj se me Kryetarin e Komitetit Olimpik te Kosovës, z. Besim Hasani, sapo morëm lajmin që…

Thirrjet antishqiptare nga Beogradi në Shkup

Thirrjet antishqiptare nga Beogradi në Shkup

22 tetor 2014.- Repriza e thirrjeve antishqiptare nga Beogradi është transferuar në Shkup nga ana e tifozëve “Komiti” të klubit futbollistik të Vardarit. Tifozët maqedonas ende pa filluar mirë ndeshja e kthimit e 1/8-së së finale së Kupës së Maqedonisë në futboll, ndërmjet Vardarit dhe Shkëndijës, në stadiumin “Filipi i dytë” kanë nisur brohoritjet antishqiptare si: “Shqiptari i mirë është…

Platini: Serbi-Shqipëri i vura bashkë se kurrë s’kanë luftuar mes tyre

Platini: Serbi-Shqipëri i vura bashkë se kurrë s’kanë luftuar mes tyre

22 tetor 2014.- Presidenti i UEFA-s, Michel Platini ka dhënë sërish komente në lidhje me ndeshjes Serbi-Shqipëri. Platini theksoi se Serbia dhe Shqipëria asnjëherë nuk kanë luftuar si Armenia dhe Azerbajxhani, dhe për këtë arsye u vendos një përballje mes tyre. I pyetur se pse kjo ishin vendosur në një grup këto dy kombëtare, Platini ka thënë se Serbia dhe Shqipëria…

KON: Kosova në pritje të një vendimi historik!

KON: Kosova në pritje të një vendimi historik!

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar gjatë javës vendos për anëtarësimin e Kosovës 22 tetor 2014.- Komiteti Olimpik Ndërkombëtarë ka konfirmuar sot se gjatë javës do të diskutojë për mundësinë e anëtarësimit të Kosovës, gjatë takimit të bordit, hap ky i cili ka hidhëruar tej mase zyrtarët serbë. Zakonisht, anëtarësimi i një shteti në KON, i paraprinë anëtarësimit në Organizatën e Kombeve të Bashkuara. Është…

Vokrri: Shqipëria do ta fitojë ndeshjen në tavolinë

Vokrri: Shqipëria do ta fitojë ndeshjen në tavolinë

22 tetor 2014.- Federata Evropiane e Futbollit (UEFA), nesër pritet të marrë vendimin lidhur me ndeshjen e ndërprerë në mes Serbisë dhe Shqipërisë. Tashmë gjithë shqiptarët janë në pritje të vendimit që do të vjen nga shtëpia më e madhe e futbollit evropian. Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF), më kohë ka dorëzuar gjithë materialin që ndodhi në incidentin në sfidën Serbi-Shqipëri, ndeshje në…

Page 1 of 83312345...102030...Last »