Lajmet e fundit

Page 1 of 89512345...102030...Last »

Bruksel: Marrëveshje e re për lëvizjen e lirë Kosovë-Serbi

Bruksel: Marrëveshje e re për lëvizjen e lirë Kosovë-Serbi

Bruksel,16 shtator 2014(23.30).- Grupi Punues i Beogradit dhe ai i Prishtinës kanë arritur sot ne Bruksel një marrëveshje për lëvizjen e lirë e cila ka të bëjë me aeroportitn “Nikola Tesla” të Beogradit dhe pesë vendkalimet kufitare ndermjet Serbisë dhe vendeve të treta, ka thënë Maja Kocijançiq, zëdhënëse e Shefit të diplomacisë evropiane. “Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të…

LK: Dortmund mund Arsenalin, Real Madrid – Bazel – 5:1, Anderlecht barazon në Stamboll

LK: Dortmund mund Arsenalin, Real Madrid – Bazel – 5:1, Anderlecht barazon në Stamboll

16 shtator 2014.- Borussia Dortmund ka fituar përballjen me Arsenalin të martën mbrëma me rezultat 2-0, në ndeshjen e parë të Grupit D, në kuadër të Ligës së Kampionëve. Në një sfidë interesante “milionerët” e Jurgen Klopp u treguan skuadër e fuqishme duke fituar sfidën me londinezët dhe duke e nisur me fitore edicionin e ri në Champions. Ciro Immombile me golin e…

Turma e zemëruar hedh deputetin në kazan plehrash-VIDEO

Turma e zemëruar hedh deputetin në kazan plehrash-VIDEO

16 Shtator 2014 – Turma e zemëruar hedh deputetin në kazan plehrash- VIDEOKIEV-Kur një deputet përfundon në një kosh plehrash? Kur bie pre e turmës së zemëruar. Ky është momenti kur turma e zemëruar e hedh në një kosh plehrash deputetin ukrainas, Vitaly Zhuravsky. Dikur anëtar i partisë së ish- presidentit Viktor Yanukovych, ai u kap nga turma jashtë…

Isa Mustafa nuk kandidohet të enjten?

Isa Mustafa nuk kandidohet të enjten?

16 shtator 2014.- Blloku LDK-AAK-Nisma, bashkë me Vetëvendosjen, nuk do ta përsërisin episodin e seancës së kaluar konstituive, kur kandidoi Isa Mustafën për Kryeparlamentar, hap ky i kontestuar nga PDK dhe pastaj i cilësuar si antiligjor nga Gjykata Kushtetuese. Burime të Politiko.net thonë se Lideri i LDK-së, Isa Mustafa, të cilit në marrëveshjen e Bllokut i është rezervuar posti i Kryepralamentarit, nuk…

Plani “PRONA” i PK-së: Një i arrestuar – bastisen 8 lokacione

Plani “PRONA” i PK-së: Një i arrestuar – bastisen 8 lokacione

Prishtinë, 16 shtator 2014.- (E plotësuar) Policia e Kosovës ka dal me një deklaratë ku tregon se bastisjet sot në disa objekte private dhe në dy zyre të departamentit ligjor të AKP-së, janë bërë nën dyshimin e bazuar se gjashtë persona të dyshuar kanë kryer veprat penale si: krim i organizuar, shpëlarje parash, keqpërdorim i detyrës zyrtare apo autorizimit, lëshim i…

Milano: Konsullata e përbashkët Shqipëri-Kosovë (Video)

Milano: Konsullata e përbashkët Shqipëri-Kosovë (Video)

Milano, 16 shtator 2014.- Në një ceremoni të veçantë në Milano të Italisë, ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj dhe ministri i Punëve të Jashtme i Shqipërisë, Ditmir Bushati, kanë prerë shiritin e inaugurimit të Konsullatës së përbashkët të dy vendeve në këtë qytet. Në prani të një numri të autoriteteve italiane dhe trupit diplomatik të akredituar në këtë…

Brathu: Zgjedhje do të ketë, ndoshta më shpejt se sa që presim

Brathu: Zgjedhje do të ketë, ndoshta më shpejt se sa që presim

16 shtator 2014.- (I plotësuar) Zgjedhjet e fundit parlamentare të mbajtura me 8 qershor vazhdojnë të cilësohen si më të mirat që janë mbajtur që nga paslufta. Por, megjithatë, ende ka vend për përmirësime, meqë pati edhe dështime gjatë atyre zgjedhjeve. U përmenden edhe zgjedhjet e ardhshme, që mund të jenë më shpejt se sa që mendojnë të gjithë. Në një tryezë të…

Sulmi vetëvrasës në Kabul vret 3 anëtarë të NATO-s

Sulmi vetëvrasës në Kabul vret 3 anëtarë të NATO-s

16 shtator 2014.- Sulmi vetëvrasës i talibanëve, që ka ndodhur sot në mëngjes në Kabul, ka vrarë tre anëtarë të NATO-s, si dhe ka plagosur 13 civilë. Një taliban ka mbushur me mjete shpërthyese një automjet me të cilin ka sulmuar një konvoj me ushtarë të huaj në Kabul të Afganistanit. Zyrtarët thonë se shpërthimi ka ndodhur në rrugën kryesore për në aeroport,…

Skocisë i premtojnë fuqi shtesë nëse rri e bashkuar me Britaninë

Skocisë i premtojnë fuqi shtesë nëse rri e bashkuar me Britaninë

16 shtator 2014.- Krerët e tri partive kryesore në Parlamentin Britanik e kanë lëshuar një zotim të përbashkët, ku thonë se do të japin më shumë kompetenca Skocisë, nëse këta të fundit e kundërshtojnë pavarësinë në referendumin që do të mbahet më 18 shtator. Zotimi është treguar në faqen e parë të gazetës Skoceze ‘”The Daily Record” sot më 16 shtator, e…

Gjashtë të vdekur nga një sulm terrorist në Egjipt

Gjashtë të vdekur nga një sulm terrorist në Egjipt

16 shtator 2014.- Shpërthimi i një bombe, ka goditur një konvoj të sigurisë egjiptiane në Sinai Peninsula, me ç’rast janë vrarë pesë policë dhe një zyrtar. Ministri i Brendshëm në Egjipt, ka thënë se shpërthimi ka ndodhur afër qytetit Rafah, sot më 16 shtator. Në këtë sulm ku kanë gjetur vdekjen, 6 persona, janë lënduar edhe dy policë të tjerë. Militantët Islamik në…

Page 1 of 89512345...102030...Last »