21 Popullore

Është kanal muzikor i RTV21 që transmeton muzikë popullore, 24 orë. Ka shikueshmëri të madhe dhe është i pasur me programet të shumta muzikore që janë prodhim kryesisht i RTV21 , por sjell edhe përmbajtje muzikore, nga festivale e spektakle të shumta si edhe video klipe muzikore të këtij zhanri muzikor.

Ky televizion muzikor ka karakter zbavitës por edhe një mision shumë fisnik: rruajtjen dhe afirmimin e vlerave muzikore popullore, në të gjitha gjinitë e sajë.

Shikuesit me këtë kanal muzikor kanë mundësi pa shkëputje, 24 orë, të kënaqen me këngët dhe realizimet më të bukura të fondit jashtëzakonisht të pasur të redaksisë së muzikës të RTV 21. Në TV 21 POPULLORE emetohen këngë e këngëtarë të përzgjedhur për shijen e të gjithë brezave dhe shtresave të shikuesve: grupe e orkestra muzikore popullore nga gjithë hapësirat shqiptare, të cilat kultivojnë: këngë folklorike, këngë popullore burimore, të krahinave shqiptare , por edhe këngë popullore të përpunuara apo nga festivalet e këngës popullore më të re. Hapësirë të madhe kanë dhe këngët e video-klipet e këngëtarëve e grupeve muzikore të muzikës së vjetër qytetare, si edhe muzikës pop-folk, të produksioneve më të njohura muzikore shqiptare.

62 Comments

 1. kanon shum mir dhe i ka kenget e mira shum

 2. eeshe mir mir  nishtenish  po  kish  pas  qef  edh  naj  di  me  qit  filmin  repris  e  javes fizizin

 3. tung
  si je a je mir jellmaz dhe diliz te dua shum shum shum shum

 4. Basri hajdari

  me pelqen kjo faqe

 5. 5 kenge tallava me mi qit oke sot

 6. maqedoni

  A mund te shiqohet ky dhe kanalet tjera te 21-shit ne satelit dhe nese po ne cilat frekuenca?

 7. ju falenderoj qe e keni qel rtv21.tv

 8. shum tmira qto emisione veq perpara 21nishi

 9. mire shume tamam per nje tv shqiptaresh programet tuaja.urime

 10. Përshendetje,

  Shumë bukur për mes interneti, Por pytje ime është kur do te fillon RTV 21 me i transmentu edhe RTV 21 popullore, RTv21 mix etj. në satelitë.???

  JU LUTEM NJE PËRGJIGJE.?

  Me respekt

  Musa nga Belgjika.

 11. ooooo 21popullore veq vazhdoni kshtu jeni te  paret me muzik  ne  gjith  trevat  shqiptare !!!!!!

 12. Ju lutem qe te shkruani dhe te folni sa me mire gjuhen tone te embel Shqipe. Mos harroni se femijet tane ne gurbet po ju lexojn, dhe nuk deshiroj qe te msohen si ju (tallava). Te del nje Abetare nga Tirana dhe Prishtina, kjo eshte gjeja me e mire qe ka ba Academikat tane.
  Ju lutem qe ta largoni sa ma larg mediave ‘migjen kelmend TRULLANIN’. Nji person qe nuk e din gjuhen e vet, seshte askushi.

 13. dona zogaj

  Motrat Mustafa ma te mirat per Musik,kot per tjert :D

 14. shum jeni te mir po ju luta qtine bre naj valle popullore

 15.  deshiroj ato kenget e shkelzen jetishit xenit qe i publikuat per bajram 
  a me ndihmoni ku mund qe ti gjej 

 16. Eranda

  A esht e mundur mi kqyr keto programe edhe nga gjermania?

 17. HEY UNE KAM NJE LUTJE TE MADHE I KISHA LUTE TE GJITH STAFIN E RTV 21 ME  QITE EDHE NJE HER SERIALIN.VITET E ARTA JU LUTEM SHUM ESHTE SERIAL I MIR DO TA MIRPRESIN SHUM NJEREZ KETE SERIAL MOS E LENI PA E QITE ,FLM PER MIRKUPTIM

 18. hmmm shum te fort jeni hhehhehe

 19. motra musata katrina selimi meda genta ismaili adelina ismaili 

 20. milazim berisha

  21 popullore jan ma te mirt nga ximi

 21. ju pershendes teper nje shikus i rregullt dhe nje fans i rtv-21,jetoj ne itali dhe kam deshire ti kem edhe ktu kanalet e juaja,si mund ti kem,ju lutem nje informacion nga ju.me respekt Rtv-21.faleminderit…?

 22. pershendetje nga nje fans i Rtv-21,kisha pas deshir te me pergjegjeni ne nje pyetje.jetoj ne itali si mund ti kem edhe ktu kanalet e rtv-21.pershendetje te perzemerta nga un jeni ma tmirt.

 23. jeni ma te mir ne kit program viq vazhdoni

 24. lejla

  ju lutem e kam pa para dy dite ni emisjon ne 21 popullore me 6 motrat mustafa ju lutem se shum me ka qelqy jeni numer ni gjith merzin na i hekni mekto keng suksese 

 25. Gjergj Lekaj

  Ne në diasporë jemi më se të knaqur me kanalin televiziv popullore por sa po muaj ta veshtroj,teknika mu në ketë kanal po ka veshtërsi teknike.Zëri(vollumi) ësht ma i dobët se ata 3 kanalet 21.Ju kisha lutë ne qoftë se mundeni t’a përmirsoni.Me nderime Gjergji.

 26. emin miftari

  shum emision i qelluar

 27. besart berisha

  aka mundesi me ja leshu zerin  tv 21 popullore se shum pa
  k po nihet jeni ma te mirt

 28. besart berisha

  tung jeni ma te miret zanin e ka shum te ulet  programi 

 29. besart berisha

  aka mundesi me i leshu edhe kenget e medes  pse nuk i leshoni 

 30. na knaqi qeky program muzik sa dush ohoho u qkrim krejt

 31. besart berisha

  persh… jeni ma te miret ju lutem nese ka mundesi me ja leshu zerin se shum te ulet e ka 21 popullore aka mundesi me pas zerin njejt si 21 plusi edhe keng e medes ju lutem ti leshoni ne program ju deshiroj pun te mbar dhe sukse me ket program kthema pergjigjen

 32. besart berisha

  nese ka mundesi zeri me ja leshu se eka te ulet  21 popullore ju deshiroj pun te mbar 

 33. besart berisha

  oooo flm shum  tash ma mir asht zeri ma shum po nihet ju faleminderit per  mirkuptim ju deshiroj pun te mbar dhe te pa lodhshme klm

 34. blerimi.berisha

  tung aka mundesi zeri me ja leshu ma shum bre 21 popullore po del ni kang e mir spo ki qysh  me ngu per qefi me ja leshu zeri ok flm per mirkuptim

 35. blerimi.berisha

  persh…aka mundesi  me i leshu sa ma shpesh kanget e motrave mustafa  shikust sa ma shum  jan te knaqur ju deshiorj pun te mbar klm 

 36. lumi

  persh.21 popullore jeni ma te miret ne mbar shqiptarin  po zerin e ka pak te ulet her ja leshoni her ja ndalni e shofim edhe ne tv kur po ja ndalni  sedi pse nuk e leshoni normal zerin qysh duhet me pas edhe  kenget e Medes i keni harru krejt pse mos mi leshu ne program  po i leshoni do kengetar kaniher qe nuk ngohen hiq  edhe bilbilat e mushtishtit sa ma shum mi leshu ne ekran jeni ma te miret 

 37. lumi

  tung ju kam shkru edhe nje dit tjeter shum zerin e ulet bre vetem 21 popullore aka mundesi me ja leshu sidomos qetash asht eka te nalet kishit ba mir me ja leshu zerin  krejt familja e kqyrum nonstop nese ban me ja ngrit zerin ju deshiroj suksese ne pun klm

 38. nora

  prsh te gjith stafin e rtv 21 popullore nese  ka mundesi me  ja leshu zerin e shum te ulet edhe motrat mustafa  sa ma shum mi pas ne program klm 

 39. me falni po spo di ku me vet per qit familen muliqi a keni konto mej ndihmu

 40. inam ziba

  lusim tekniket e tv 21 popullore qe te eliminojn problemin ne fotografi dhe ze qe paraqitet disa dit me radh

 41. Gjergj Lekaj

  Kisha pasë nji vërejtje.Prej katër programeve të 21Tv, programi 21 popullor po ka shum pengesa në lidhje za(volumen).Ky problem tek ju shum gjat ësht.Pse ndoll kjo?
  Unë e shof programin në Zagreb me antene satelitore e me teknikë të nalt bashkohore por ju vetëm ne ketë program keni probleme.Naten e vitit të ri nuk ësht muajt as me u këqyr prej shushuritjes të zanit e tash zani thuja se ju ësht shtjer krejtësisht.Me nderime Gjergj Lekaj.

 42. permes tv kabllovike…kujtesa ose ipko!
  ju falenderojme!

 43. permes programeve kabllore -ipko dhe kujtes!
  ju falenderojme per bashkepunimin!

 44. cdo informacion ne tel 038 55 00 88
  ju falenderojme peër bashkepunimin!

 45. CDO INFORMACION NE TEL 038 55 00 88 (RTV21)
  JU FALENDEROJME PER BASHKEPUNIMIN!

 46. cdo informacion ne tel 038 55 00 88 (rtv21)
  flm për bashkëpunimin!

 47. jeni mat miriet veq vazhdonii me rrespekt jetaa

 48. faleminderit shum shum ju pershendes edhe nje here.pune te mbare

Komentoni artikullin