Radio 21

Radio 21 që nga 11 maji 1998, vazhdon traditën e transmetimit të programit të vet 24 orësh në Internet dhe natyrisht edhe transmetimin e programeve në valë FM përmes rrjetit tokësor dhe atij satelitor. (Evropë dhe Amerikë Veriore).

Skema programore e Radios 21 përmban program të larmishëm duke filluar nga programi i mëngjesit (07:00-09:00), programi i paradites “Makiato” (09:00-11:00), Hiti i Ditës (12:00-13:00), magazina informative “Ku e lamë e ku na mbeti” (14:00-15:00), programi argëtues “Prite të gjelbrën” (15:00-17:00), “Magazina e ditës” (17:30-18:30), e deri te kërkesat muzikore (19:00-21:00). Pos lajmeve flesh çdo orë, edicionet kryesore informative në Radion 21 mund ti dëgjoni në orën 18:30 dhe në orën 22:00. I tërë programi i Radios 21 është i ndërlidhur shumë bukur me këngë shqipe të zhanreve të ndryshme si dhe me hite të reja botërore dhe me hite të viteve ’60, ’70, e tutje.

Radion 21 e veçon edhe arkivi i pasur me këngë të vjetra qytetare. Këngët q vjetra qytetare transmetohen si bllok muzikor çdo ditë prej orës 11:15-12:00 si dhe të ndara në programet tjera.

35 Comments

 1. arizona xhemajli

  a mund te tregoni ku esht moti?

 2. vetem vazhdoni se jeni radio numer 1 ne vende dhe bote dhe radio me e degjuar ne Kosove.ju pergezoj per emisionet ne radio si hitin i dites se eshte emisioni me i ndegjuar.po edhe qilld dhe kerkesat urime urime.i pergzoj edhe moderatoret qe na disponojn se pa to nuk do te kishte asgje jeni ma te mirat ne Kosoves vetem fjale te mirea per ju dhe rrespekt per BLERONEN,Den,dheKaltrinen vetem vazhdoni se jeni ma te mirat e KOSOVES ju don dafina nga peja

  • jjjjjjjjjjjjjjuuuuu dddddddddddduuuuuaaaaaaaaaaaaaaaa

  • linda pz

   tung tung radio 21 jeni nr1 dhe do tjeni pergjithmonnnnnnnn—kisha pas nje kerkes qe moderatorja me emir ne bote blerona zeqiri me udheq kerkesat muzikore–se shum bre mendjemadh  kaltrina cakolli katastrof=-=love–duffy zeqiri–rihanna==blerona zeqiri–arjeta and dafina pej==ju faleminderit-respekt per ty blerona je nr1==ju duaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa qummmmmmmmmmmmmmmmm

 3. florijan bllaca

  unë jamë florijan bllaca dhe e percielli gjithë rtv12.Unë jamë 10 vjeqar jamë në klasen e 5. Televizjoni i juan është shumë i mirë mua më pelqen shumë edhe motin ju e qitmi te sakt

 4. Djellza

  pershendetje, jeni nje radio e mrekullueshme si ashtu edhe nje Tv fantastik, me hert kam degju radion tuaj permes radios po tash dua te degjoj permes internetit po spo mundem te gjej radion live dhe ta ndegjoj nese dikush kish mujt mem tregu si mund ta degjoj radio 21 ? Ju faleminderit. Suksese!!! :)

 5. aurela gashi

  oj dafina shum po me shkon nerva moj qike po shum,bajate je qa ju ke ntek dafina zeqirit bre ajo nuk eshte kerka me krahasu me Adelina ismailin dhe Genten,edhe boll mo se na lodhe me dafinen nese je e dashuruar ne te pse nuk po futesh ne lidhje me te nuk po e vren sa shum po e lshon veten posht valla.Nalu nje her e kontrollo veten se me te vertet shum shum nerva po na shkon

  • pershendetje hahahaha aurela mir eke se njemend paksa e ka tepru jo sa i perket me dafina zeqirit qfar te don te ben por shum po perzihet qenka mir me dergu ne rtv per drejtoresh hahah shihe po i meson moderatort qfar te bejn evvv qkas ka nket tok

 6. he oj diellza shko ne googel e pastaj shkruje imelline e radio 21 pastaj kliko Rtv 21 burme i pashtjershem dhe te del faqja e tv 21 pastaj ne atefaqe e ki 21live ok tung

 7. hej e kisha lute kaltrinen qe ti merr me shume parasysh kerkesat e telefonuseve se mos te leshon kenge sipas deshires ok se ky emision i kerkesat muzikore eshte per ne degjuesit KLM

 8. berta arifi

  shumm te mir jeni nr 1

 9. çdo informacion mund ta merrni në tel.038 55 00 88
  ju falendrojme per bashkëpunimin!

 10. shum mir sidomos kur e keni filmin ezel

 11. jeni me te mirte ne rruzllin toksor

 12. egzon vojvoda

  mos e ndroni me radion 21 sepse nuk ka radio tjeter per veq radios 21  se  kjo  asht  ma e mira  e pershendes DJ Burhanin  DJ ma i mir esht deri me tani vetem para vazhdoni ju duaaaaa  Radio 21

 13. Jeni nUMBER 1 veq vazhdoni Suksese

 14. kU DUHET ME KQYR LIVE NE NET RTV 21

 15. jeni nr 1 veq vazhdoni amo nese bon me qit ma shume sport 

 16. Pershendetje per Stafin e RTV 21 jeni te papar jeni mese te mrekullueshem ju pergezoj ju uroj qdo te mir pun te palodhur dhe mbite gjitha suksese dhe shikueshmeri te pafund me te vertet dini si te na dispononi me lloj lloj programe por e mira kishte me qen qe edhe kanalet televizive te rtv 21 tjerat te jen kabllor jo vetem satelitor por mir eshte prap eshte sukses i madh per ju me keto qe i keni ber i vetmi kanal televiziv qe ka me shum programe ju flm.

 17. Bradh Gashi

  Bravo rtv21, edhe me buqeten bravo. jeni ma te miret!!!

 18. ViLdane Zubaku

  aa muj me kontaktu me radion ne facebook se pom duhet ni kang qe kom nevoj pi pyt kta te radioss ?? flmm 

 19. liridon mavriqi

  e dua shum radjo 21 e te gjithe qe punoj ne radjo 21 
  nje prshendetje <3<3<3<3!

 20. ardiiti   jeni   ni   emisjon  shum    i  mir ♥♥ :P

 21. pseeeeee nu hapet multi media
  pssssssssssssseeeeeeeeeeeee fanculo figa eeeeeee capito non mi frega niente
  capito rtv 21

Komentoni artikullin