EDHE UNË JAM KOSOVË

Emisioni “EDHE UNË JAM KOSOVË ” e hënë, 19:30 – 20:00

Moto e këtij emisioni është “Gjithnjë pranë familjeve skamnore”, “Emision që troket në ndërgjegjen e shoqërisë “. Ky reportazh shpalos jetën e rëndë të familjeve të varfra, që janë buzë abisit të ekzistencës.

“Edhe unë jam Kosovë” është reportazh dokumentar që ka shënuar një shikueshmëri të madhe me vite, por ajo që është për t’u theksuar ky reportazh ka sensibilizuar opinionin që të ndihmojnë familjet skamnore që prezantohen. Qindra familje skamnore, falë këtij emisioni kanë marrë ndihma të shumta, u janë ndërtuar shtëpi, janë ndihmuar me para ose me gjësende nga individë, sipërmarrës, grupe qytetarësh në vend dhe në diasporë. Ky emision është sinonim i mbështetjes për familjet skamnore në Kosovë. Emetohet çdo të hënë nga ora 19:30- 20:00

35 Comments

 1. kajtaz thaqi

  kish psa deshir qe 16prill qajo familje me mi9 dha informatat
  se nga jon de do te shkoj mi vizitu ju lutem shenona te dhenat jo numrin e telit qonaj te kontaktojm me ta faleminderit

 2. Zuka Luan

  Mirëdita Zonja dhe Zotërinj

  Po me duhet nga janë familja Rudi që ishte ne transmetim me daten 25.04.2011, dashta edhe unë te kontriboj për atë Familje diqka.
  Ju falemnderit…

 3. ramadan

  a kishit pas mundesi te mi jipni disa informata (komuna, fshati  , lagjja , etj….) per familjen rudi qe eshte transmetuar me daten 25.04.2011 .

 4. Ibrahim Gashi

  Mirdita ….Po me duhet me kontaktu me familjen e dates 25.04.2011 kisha pas deshir me i ndihmu kesaj familje .Un jam nga Gjermanis jam ne pushim ne Kosoov kam me nejt disa jav kisha pas deshir para se me u kthy ne Gjermani me i ndihmu kesaj familje .Ky asht Nr im ne Kosov 045  644 924 Ju kisha  lut mem lajmru ne ket numer sa ma shpejt …Diten e mir

 5. abdurahim salihu

  i kam 3 dyer te ballkonit dhe 2 dritare  te Lesnes te reja dhe kam deshir te i jap per ndonje rast ne nevoj me kontaktoni ju lutem

 6. Mirmrama…kisha pas deshir me ju ndimu do familje me mundsin time…ama me noviten do numra ose emra…nese ka mundsi me email mem kontaktu dhe nese bon adresa nga rrethina e Pejes se aje kom me shku do dit per pushime…flm per mirekuptim…pres emailin e juaj…

 7. Arberesha Berisha

  A ka mundsi do adresa ose Nr. te telefonit prej famijeve ka Qyteti i Pejes dhe rrethin…qe mujm me ju ndimu.

 8. jam nga drenasi i lutem 21 te me vizitoj dhe te shikon ne qfar kushte jeton familja qe nuk ka kulem mbi kok ndodhem ne lagjen rasim kiqina emri Agron Muliqi kam qen ne komunen e drenasit per kerkim banesor por asnje zgjidhje nuk ma kan ba jeotj me 9 antar me dy te moshuar edhe nje te semur psiqikisht
  Me respekt Agron Muliqi DHe ju Kishe Lut te me vizitoni

 9. hidajete haziri

  ju lutem program i nderuar me shum rrespekt ju shkruaj zdi qysh ju faleminderoj per kontributin dhe zemergjersin tuaj qe e beni per familjet me nevoj ju lutem zdi qysh tu kontaktoj por vetem nese e merrni imellen tem dhe kishem kontaktu esht nje familje ne komunen e shterpces qe ka nevoj edhe per kafshaten e gojes ju lutem qe ti dilni ne ndim jeton ne nje fshat tmerrsisht te larget jetonjn prinderit dhe 4 femijet e tyre qe kan nevoj shum shum per nje shtepi por nuk dijn se qfar te bejn qe as babai nuk i punon askud e shum me zor e nxjerrin kafshaten e gojes e lere ma shtepin qe as ne enderr nuk e shohin ju lutem qe tme kontaktoni dhe ju spjegoj se spo muj me gjet as fjal me spjegu gjendjen e tyre kan nevoj shum shum jeni zemer gjer per te gjith ju lutem qe ti dilni ne ndim edhe ksaj familje nevojtare me rrespekt te madh ju shenoj ju pershendes adressen e keni me kontaktoni ju jutem 

   

 10. ju kisha  lut   qe  te vini  dhe ta vizitoni  familjen e  refki  bytyqit  ne  fshatin semetisht te  suharekes  qe  ti  ndihmoni me ja  ndreq  nje  dhom apo  diqka  tjeter  se  ash  ne  gjendje shum te keqe nga  unazat i zoti i shtepis  dhe nuk asht i af per pun  ju faleminderit per  mirkuptim

 11. arbian

  a mundeni te me kontaktoni me Familjen Muliqi.u trasmetu ne rtv21 me 6.2.2012 mundeni tmi dergoni ne emailin tim Fotot dhe shenimet nga ajo familje. ju faliminderit nga arbiani pre zvicre..

 12. Tosi_Pr

  Nje komentar te shkurt per Redaksionien RTV 21 te cilet edhe Familjet ne skaj te humneres nuk i harrojn.Edhe qe jan raste mizore duhet ber publike qe te dihen shkallet e ndryshme te jetes te cilat zhvillohen ne Kosov.

  nese keni ndoj Adres apo Gjirologari ne te cilat dorzohen te hollat per keto raste me tergoni. Sukset dhe Shummmm pune te mbar ne rrugen edhe une jam Kosov

 13. i nderuari tosi nese ke deshir mej ndihmu ksaj familes muliqi nga drenasi ne 044 381 824

 14. pershendetje zotri arbian familja muliqi nga drenasi mundesh me kontaktu ne numrin 0 44 381 824 ju faliminderit

 15. kacaniku

  ju lutem adresen ne qfar vendi jeton ajo familja qe e qiti sod 26.03 duam ti ndihmojme

 16. ako ndoni vide te re prej ksej familes dhe ako ndonisend tre per ket familje aika ndimu dikush qe ka numer telefoni ju lutemi qojeni kam deshir mi ndimu ksej familes

 17. PERSHENDETJE RTV 21 EDHE UNE JAME KOSOVE
  KAME HALLIN SHUME TE MADHE 
  QUEM RINOR XHEMAJLI
  SHTEPIJA SHUME MU KA SHKATRUAR
  TANE VERES E SHTYME DYQYSH 
  POR TASH DIMRI UBA
  JOM PAS LAJMRUAR DISA HERE
  POR SME KENI MARE PARASYSH
  JU LUTEM EJANI DHE ME VIZITONI ME 
  A NUK ESHTE GJYNAH NENEA E SMUND 
  ME VLLAGE ME FLEJTE 
  A NUK ESHTE GHYNAH NJE FAMILJE 
  MU SHKATRU’
  JU LUTEMI ME THIRNI NE SKYPE ME rinor.xhemajli33 ME VIDEO EDHE E SHIHNI SHTEPINE SE SA E VJETER ESHTE MA SHKURT I SHIHNI TE VERTETAT 
  SHUME FAMILJE I KENI GZU EDHE NEVE NA GZONI
  RUGA LATIF.BERISHA NR1 . PRIZREN YENI MAHALL 
  JAME LOLL ME DUKE FOLUR  EJANI ME BILEM NJEHERE 
  ME NA VIZITU  NUMRI I TELEFONIT I BABIT SE UNE NUK KAME TELEFON 044624620  ME SHUME NDERIME NGA FAMILJA GJEMAJLI

 18. ju lutem bini ne kontakt me ne tel 044624620 
  skype rinor.xhemajli33 shihet fotoja ime
  gmail rinor.gjemajli@gmail.com 
  yahoo xrinor@yaho.com
  hotmail rinor.xhemajli@hotmail.com
  ma mire me skype me video dhe me tel me kontaktu
  ju lutem na vizitoni me

 19. cdo informacion mund ta merrni ne tel 038 55 00 88 (rtv21)
  ju falenderojme per interesimin!

 20. cdo informacion do t ua japin ne tel. 038 55 00 88 (rtv21)
  ju falenderojme per interesimin!

 21. cdo informacion ne tel 038 55 00 88 (rtv21)
  ju falenderojme pëer bashkepunimin!

 22. nafije godanci

  ju lutem ndihmojeni ket grua te shkret sepse vertet se ndihmon askush edhe per hir te ksaj vajze 5 vjeqare qe qdo mengjes e pyet te emen akemi sot buk dhe ana qet gazda prej banese sod po tejeni edhe ju ta shihni ket voglushe sa shum merakoset per ekzistenc esht tmerr un vertet e kam veq shoqe por me dhemb shpirti per te nese doni informata me te hollsishme rreth ketyre dyjave ju lutem me thrrisni ne numrin 045583290 dhe ju trgoj hollesira.
  shpresoj se kjo ngjarje dote prek zemrat tua pasi qe keni mundsi lehtesojani jeten ksaj familje . 
  me rrespekt Nafije godanci

 23. ju kerkojme falje TE THELLE!
  CDO INFORMACION E KERKONI PA HEZITIM NE TEL 038 55 00 99 DHE E KERKONI GAZETAREN merita sekiraqen OSE TE DHENAT E TJERA QE PORTINERIA I KA MBI TAVOLINE!
  ME RESPEKT,
  ESAD DUJAKA, REDAKTOR NE RTV21

Komentoni artikullin