Hoti: Me PDK-në nuk lidhim koalicion, me VV-në kemi dallime

Hoti: Me PDK-në nuk lidhim koalicion, me VV-në kemi dallime

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së Avdullah Hoti është i bindur se më 22 të këtij muaji në seancën e jashtëzakonshme do të shpërndahet Kuvendi dhe vendi do të shkoj në zgjedhje të parakohshme.

Hoti tha për RTV21 se LDK-ja do të garoj në zgjedhje e vetme duke besuar në fitore.

Shefit i Grupit Parlamentar të LDK-së ka bërë të ditur për të gjitha partitë politike që dëshirojnë koalicion me këtë parti se posti i kryeministrit është i pa negociueshëm.

Për këto dhe çështje të tjera mund të ndiqni intervistën e Hotit./21Media