Cfar deklaroi ministrja Hoxha para komisionit për Punë të Jashtme?

Cfar deklaroi ministrja Hoxha para komisionit për Punë të Jashtme?

Ministrja e Integrimeve Evropiane Dhurata Hoxha, gjatë raportimit para komisionit për Punë të Jashtme, deklaroi se Kosova i ka plotësuar të gjitha kriteret për liberalizimin e vizave, por sipas saj, Franca, Holanda dhe Belgjika kanë hezitime për ta mbështetur këtë proces. Në mbledhje pati tensione midis pozitës dhe opozitës, madje u kërkuan edhe dorëheqjet./21Media