“The Greatest Showman” quhet filmi i ri i këtij viti, që tregon biografinë e P.T. Barnum

“The Greatest Showman” quhet filmi i ri i këtij viti, që tregon biografinë e P.T. Barnum

Filmi i zhanreve dramë dhe muzikë është “dirigjuar” nga Michael Gracey, ndërsa në listën e aktorëve kryesorë bëjnë pjesë Hugh Jackman, Zac Efron, Michelle Williams, Rebecca Ferguson, Zendaya e të tjerë, shkruan rtv21.tv.

Filmi tregon historinë e shoumenit amerikan P.T. Barnum, themelues i cirkut që u bë i famshëm me emrin Ringling Bros. And Barnum & Bailey Circus.

Filmi do të shfaqet në kinema me datën 25 dhjetor të këtij viti, dhe në bazë të pamjeve të para mund ta dini se çfarë prisni nga ky film:

/21Media