Napoli duhet ta lejojë të largohet

Napoli duhet ta lejojë të largohet

Roma është e interesuar për futbollistin shqiptar Elseid Hysaj. Këtë e ka pranuar agjenti Mario Giuffredi.

Agjenti i tij tha se do të jetë në të mirë të Napolit nëse e lejojnë shqiptarin të largohet.

Ka pasur diskutime me Romen gjatë afatit kalimtar, por ndaluam kur sezoni filloj, por mund të ndodh përsëri transferimi. Mendoj se është në të mirë të Napolit nëse negociojmë në janar, pasi mund ta humbasin si lojtar të lirë. Ka mbetur vetëm një sezon dhe Napoli nuk do të jetë vazhdimi i karrierës, duhet ta lejojnë të largohet”, deklaroi ai.

Kujtojmë se Napoli këtë sezon është në vendin e katër me 13 pikë, gjashtë me pak se lideri Juventus, që ende nuk ka humbur këtë sezon./21Media