Rrahje në burg

Rrahje në burg

Një i burgosur i burgut të Qarkut Hillsborough po përballet me akuza shtesë të krimit pasi një sulm ndaj një gardiani.

Rasit u kap nga kamerat e sigurisë, përcjell rtv21.tv

Rreth orës 11:15 të mëngjesit të së martës, një gardian po e shoqëronte të burgosurin në korridoret e burgut, kur ky i fundit duke refuzuar që të largohet nga dera të cilën po e hapte gardiani e goditi atë me grushta.

Pastaj intervenuan edhe gardianët tjerë dhe morën të burgosurin, Michler Gabriel, 38 vjeç./21Media