“Dream Team” me 11 lojtarët më të mirë në botë

“Dream Team” me 11 lojtarët më të mirë në botë

Përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në “Instagram”, sulmuesi suedez, Zlatan Ibrahimovic ka publikuar skuadrën e tij të ëndrrave, “Dream Team” me 11 lojtarët më të mirë në botë, sipas tij.

Nuk mungojnë surprizat, një ekip natyrisht me yje, më së shumti i përbërë nga milanistë, ndoshta kjo jo një rastësi, duke përfshirë në listën e rezervave edhe trajnerin aktual të kuqezinjve, Gattuso.

Ylli portugez, Ronaldo mungon në këtë formacion, ku sipas Ibrahimovicit, Ronaldinho ka zënë vendin e tij përkrah Messit dhe vetë sulmuesit suedez.