Babë e bir në duet

Babë e bir në duet

Këngëtari i mirënjohur, Ilir Shaqiri numëron dekada në skenën muzikore. Rrugën e tij e ka ndjekur edhe djali, Korabi i cili është shkolluar në këtë drejtim.

Ndonëse i kemi parë në shumë solo projekte, Ilir Shaqiri dhe djali i tij, Korabi shumë shpejt do të publikojnë bashkëpunimin e tyre të parë, shkruan rtv21.tv

“Ata u bënë dritë” titullohet kënga e cila është dedikim për fëmijët e familjes Jashari e që do të jetë e shoqëruar edhe me videoklip.

Për muzikën e kësaj këngë është përkujdesur Korabi, i cili përmes disa postimeve në rrjetin social Instagram ka paralajmëruar duetin me babain./21Media