Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se nesër do të mbajë mot kryesisht me diell.

Sipas IHMK-së temperaturat minimale do të lëvizi ndërmjet -2 deri 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius.

Po ashtu IHMK bën të ditur se Shtypja atmosferike do të vazhdoj të mbetet mbi vlerat e normales. Do të fryjë erë nga veriu dhe verilindja me shpejtësi 1-8m/s./21Media