Istogu mposhti Vushtrrinë, Besa Famgas mposhti Kastriotin

Istogu mposhti Vushtrrinë, Besa Famgas mposhti Kastriotin

Janë zhvilluar ndeshjet e dyta finale të plejoffit për titull të kampionit në hendboll për meshkuj dhe femra. Istogu në konkurencën e femrave dhe Besa Famgas te meshkujt janë kampion të Kosovës.

Duelet e dyta kanë dhënë këto përfundime:

Vushtrria – Istogu 26:28

Kastrioti – Besa Famgas 25:26./21Media