UEFA ka treguar se cilët janë lojtarët finalistë për çmimin ”Lojtari më i mirë i vitit”

UEFA ka treguar se cilët janë lojtarët finalistë për çmimin ”Lojtari më i mirë i vitit”

Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Virgil van  Dijk janë tre emrat e finlistëve për ta fituar çmimin ”Lojtari më i mirë i vitit”.

Më parë në listë ishin edhe Kylian Mbappe, Mohamed Salah, Harry Kane dhe disa emra të tjerë, por pas një votimi të plotë janë vendosur tre finalistët.

Zgjedhje e lojtarit më të mirë do të bëhet, më 19 gusht në Montecarlo, ndërsa futbollisti më i mirë në botë për vitin 2018 është zgjedhur Luka Modriç./21Media