Milan ka hmbur mundësin të nënshkruajë me mesfushorin Jordan Veretout

Milan ka hmbur mundësin të nënshkruajë me mesfushorin Jordan Veretout

Milan humbi mundësinë që gjatë merkatos së verës të nënshkruajë me mesfushorin e Fiorentinës, Jordan Veretout.

“Calciomercato” ekskluzivisht kupton se Milani u përpoq të nënshkruante me 25-vjeçarin por kishte dështuar në ofertën e tyre për ta bindur lojtarin.

Massimiliano Mirabelli dhe Marco Fassone e konsideronin Veretout si një objektiv kryesor, por Fiorentina kishte kërkuar një tarifë me vlerë prej rreth 30 milionë euro.

Sezonin e kaluar, Veretout luajti 38 herë në të gjitha garat, madje shënoi edhe 10 herë