Janeva merret në pyetje për rastin "Reket"

Janeva merret në pyetje për rastin “Reket”

Kryeprokurorja e Prokurorisë Publike Speciale Katica Janeva sot do të merret në pyetje në Prokurorinë Publike për rastin “Reket”.

Janeva para seancës dëgjimore theksoi se shpreson që argumentet e saj të kontribuojnë në përshpejtimin e hetimit për rastin “Reket”, në të cilin në këtë rast të dyshuar janë Bojan Jovanovski i njohur si “Boki 13” dhe Zoran Milevski – Kiçeec.

Kiçeec dje ishte në Prokurorinë Publike për tu marrë në pyetje./21Media

#Јанева пред распитот: Се надевам дека со мојот исказ ќе ја забрзам истрагата

#Јанева пред распитот: Се надевам дека со мојот исказ ќе ја забрзам истрагата

Gepostet von TV21 am Dienstag, 20. August 2019