IPKO Superliga e Kosovës , xhiro e 15-të 

IPKO Superliga e Kosovës , xhiro e 15-të 

Në këtë javë vazhdojnë gara në IPKO Superligën e Kosovës në futboll . Në kuadër të xhiros së 15-të , veqohen ndeshjet  LLapi – Prishtina , Feronikeli – Drita, Vushtrria – Ferizaj  dhe Dukagjni – Flamurtari ./21Media