Kjo është mosha e "Ardës" në jetën reale

Kjo është mosha e “Ardës” në jetën reale

“Mos ma lësho dorën” është seriali i ri turk që po transmetohet në ekranin e RTV 21. Një serial me rrëfim të veçantë, kryeprotagonistë me karaktere të paharrueshme, mban zgjuar kurreshtjen e njerëzve që ta shikojnë çdo episod, shkruan rtv21.tv.

Aktorja i cili ka rrëmbyer vëmendje në këtë serial është edhe Emre Bey në rolin e Ardës, vëllait të Xhenkut.

Emre ka lindur  më 9 maj të vitit 1997 në Stamboll të Turqisë. Ai po vazhdon shkollimin e tij në fakultetin e  artizanateve.

Përvoja e parë që Emre e ka pasur në aktrim është në serialin  “Aşk Zamani” në vitin 2015.

Aktori tregohet mjaft aktive edhe në rrjetin social Instagram me publikimin e fotografive të ndryshme nga puna dhe përditshmëria e tij. Emre ka mbi 176 mijë ndjekës. /21Media