Juanfran i gatshëm për vazhdimin e karrierës së tij në Sao Paulo

Juanfran i gatshëm për vazhdimin e karrierës së tij në Sao Paulo

Do të jetë e vështirë të luajë për një ekip tjetër, mirëpo është koha të vazhdojë përpara, tha ish-mbrojtësi i Atletico Madridit, Juanfran.

Spanjolli u largua nga Atletico këtë verë, kështu duke u lidhur akoma më shumë me ish-klubin  tij.

Gjatë jetës time kam dashur vetëm Atletico Madridin, prandaj është pak e çuditshme të veshë një fanellë tjetër. Që prej kohës kur u largova jam lidhur akoma edhe me shumë me klubin. Ky Atletico që është sot, është bërë nga puna e madhe. Kemi kaluar momente të mira dhe të vështira. Dy finalet e Ligës së Kampionëve ishin të vështira, mirëpo ia dolëm t’i harrojmë”, deklaroi ai./21Media