Juventeusi është i vetmi ekip që nuk ka pësuar asnjë humbje në stinorin e ri

Juventeusi është i vetmi ekip që nuk ka pësuar asnjë humbje në stinorin e ri

Në derbin italian që është zhvilluar sot në Serie A, Juventuesi ka mposhtur Napolin me rezultat 3-1.

Golat për Juventuesin i kanw shwnuar Mandzukiç (26’, 49’) dhe Bonucci (76’).

Napoli kishte kaluar i pari në epërsi, me golin e shënuar nga Mertens (10’).

Por Napoli që nga minuta e 58-të ka mbetur me një lojtar më pak, pasi Rui është nxjerr nga loja me karton të kuq.

Juventuesi dhe Napoli janë dy pretendentet kryesor për pozitën e parë në Serie A.