Burg të përjetshëm për Luan Marën

Loading...

Burg të përjetshëm për Luan Marën

Gjykata e Shkallës së Parë të Beratit në Shqipëri dënoi me burgim të përjetshëm Luan Marën, i akuzuar për masakrën e 12 viteve më parë në fshatin Kozare.

Vendimi u shpall mesditën e kësaj të hëne nga trupi gjykues. Luan Mara u dënua për akuzën e vrasjen së vëllait të tij, Shpëtim Marës të kunatës Flories, si dhe të nipit dy vjeçar Artiolit, raporton Vizionplus.

Procesi gjyqësor ndaj Mares zgjati për disa vite ndërkohe që autori i masakrës do të qëndroi përjetësisht në qeli.