Shkrimtari pas pak pritet që të marr çmimin ndërkombëtar "Letërsia Shqipe”

Shkrimtari pas pak pritet që të marr çmimin ndërkombëtar “Letërsia Shqipe”

Shkrimitari , Ismail Kadare, u takua me presidentitn, Hashim Thaçi, pak minuta para se t’i ndahet çmimi ndërkombëtar “Letërsia Shqipe”, shkruan rtv21.tv

Edhe dhe pse nuk pati deklarata për media, ai pas takimit u ndal të flas shkurtazi për RTV21, duke thënë se është shumë i nderuar që po vlerësohet me këtë çmim.

Kadare po ashtu tha se biseduan tema të ndryshme me presidentitn Thaçi madje edhe për çështje politike./21Media