Disa qesharake e disa të çuditshme

Disa qesharake e disa të çuditshme

Kamerat e trajektores përdoren kryesisht nga gjuetarët, të vendosura për të regjistruar fotot automatikisht kur ajo ndjen lëvizjen.

Ato mund të përdoren gjithashtu për fotografimin e kafshëve të egra, sigurinë ose thjesht vëzhgimin e lëvizjeve të kafshëve në habitatin e tyre natyror, transmeton rtv21.tv.

Kjo teknologji ka një përfitim tjetër të ftohtë dhe të papritur: na lejon të shohim të gjitha gjërat e çmendura dhe të këqija që kafshët bëjnë kur mendojnë se askush nuk është duke shikuar.

Këtu është një listë të rasteve kur kamera kapi momente të përsosura, e disa prej momenteve janë qesharake dhe disa të çuditshme./21Media