Sot ka filluar IHF Trophy Intercontinental

Sot ka filluar IHF Trophy Intercontinental

Përballja mes Zelandës së Re dhe Kanadës ka përfunduar me rezultat 10:37, në favor të Kanadës. Kjo ndeshje u zhvillua në kuadër të grupmoshës U19 në hendboll. Ndeshja ka filluar në orën 14:00, në Palestrën “1 tetori”.

Ndërsa në grupmoshën U-21, në kuadër të IHF Trophy Intercontinental është ndeshur SHBA me AUS, ku ka fituar  SHBA, me rezultat 31:20./21Media