Lëndimet nuk kanë të ndalur në kampin blaugran

Lëndimet nuk kanë të ndalur në kampin blaugran

Luis Suarez mbeti i lënduar në ndjeshen e djeshme të La Ligës kundër Athletico Bilbao. Pas Messit, i cili humbi ndeshjen hapëse të La Ligas ndaj Bilbaos të cilën Barcelona pësoi humbje, tashmë është lënduar edhe sulmuesi kryesor i skuadrës Luis Suarez.

Uruguaiani u detyra ta lë fushën në minutën e 33-të pas një goditje që mori, tashme ai ka bërë të gjitha ekzaminimet e duhura mjekësorë dhe klubi konfirmoi lëndimin e tij.

Ata në një komunikatë të lëshuar sot bënë të ditur se Suarez pritet të mungojë 3 deri në 4 javë.